Registrace | Zapomenuté heslo

Mobilní aplikace pro zdravější životní styl
07. 11. 2014

Chytrý telefon dnes většina lidí nosí neustále u sebe. Kromě kontrolování emailů a komunikace na sociálních sítích ale mobilní aplikace umí motivovat při nejrůznějších sportovních výkonech, pomáhají při hubnutí nebo usnadňují život těm, kdo se rozhodli přestat kouřit. 

Runkeeper, Endomondo, Nike+ Running, MapMyRun, Runtastic PRO a další

Všechny tyto aplikace jsou určeny primárně pro běžce, ale monitorovat s nimi můžete i vzdálenost, kterou ujdete či ujedete na kole nebo na kolečkových bruslích. Sledujete tempo a víte, jestli se v průběhu tréninků zrychlujete nebo vaše výkonnost stagnuje. Vidíte počet spálených kalorií. Víte, jak dlouho a kudy jste běželi nebo šli. Všechny aplikace dlouhodobě archivují vaše sportovní výkony a slouží jako dobrá motivační pomůcka, pokud se chcete do sportování pustit systematicky.

iCoach

Aplikace, která vznikla ve spolupráci s Evropskou komisí, má pomáhat všem, kteří se rozhodnou přestat kouřit. Je zdarma a je dostupná ve všech úředních jazycích EU včetně češtiny. Praktické rady, úkoly, malé testy, hodnocení pokroků a zpětná vazba – to všechno v tomuhle prográmku k odvykání kouření najdete. Užitečné informace díky iCoach získají i ti, kteří zatím s kouřením přestat nechtějí. Možná se pak díky lepší informovanosti rozhodnou, že bez cigaret je to přece jen lepší.

Kalorické tabulky

Jednoduchý pomocník pro všechny, kteří se snaží snížit váhu a optimalizovat příjem energie. Aplikace v průběhu dne sčítá energetickou hodnotu snědených potravin a odečítá energii, kterou vydáte při různých aktivitách. Máte tak přehled o tom, kolik jste toho denně snědli, a zjistíte, jak moc energeticky hodnotné jednotlivé potraviny jsou.

Pitný režim

Bolest hlavy, únava, zpomalený metabolismus. To jsou jen některé negativní důsledky toho, že během dne zapomínáte pít. Snadno ovladatelná aplikace ohlídá, abyste přijímali dostatek tekutin, a připomene, když je čas dodat tělu vodu. 

Čtěte také
Partneři

AeskuLab-sam

doctorum