Registrace | Zapomenuté heslo

Doktor Galen - informační portál ze světa medicíny
02. 05. 2014

Doktor Galen je web určený všem, kteří se zajímají o novinky a užitečné informace ze světa medicíny, o zdraví svých dětí a sebe samých, o prevenci a zdravý životní styl. Každý týden vám nabídneme tři nové články, které se budou týkat některé z výše uvedených oblastí.

Najdete v nich rady a doporučení přímo od praktických lékařů a specialistů. K vybraným tématům přineseme osobní komentáře od lékařských expertů. Kromě článků zde najdete i přehledné infografiky, zajímavé statistické údaje a žebříčky.

Obsahově se články budou týkat širokého spektra témat. Jedním z nich bude například zdraví dětí. V rámci této oblasti chystáme sérii článků o dětské obezitě, problémech s imunitou a alergiích nebo o dětském očkování. Věnovat se budeme také vrcholovému sportu u dětí a přineseme i konkrétní doporučení odborníků na výživu a rehabilitaci dětských sportovců. V sekci, která se bude věnovat častým zdravotním problémům dospělých, se zaměříme na zásadní chyby, kterých se lidé dopouštějí - a to jak po stránce životosprávy, tak v oblasti životního stylu.

Užitečné informace zde najdou nastávající maminky a chybět nebudou ani články a tipy pro seniory. Připomeneme, proč je zvlášť v pokročilejším věku důležité chodit na preventivní prohlídky nebo proč se nevyplatí ignorovat zdánlivě banální obtíže a přecházet nemoci.

Webový portál Doktor Galen vzniká ve spolupráci s českým ambulantním softwarem IS Galen, proto zde najdete i jednoduché rady, jak tento lékařský program využívat. Podělíme se navíc o praktické zkušenosti jeho uživatelů. Představíme výhody moderních cloudových technologií ve zdravotnictví a zaměříme se i na svět dnes stále oblíbenějších mobilních aplikací, které se týkají lidského zdraví a nemocí. 

Čtěte také
Partneři

AeskuLab-sam

doctorum