Registrace | Zapomenuté heslo

Aplikace, které vám pomohou dodržet novoroční předsevzetí
02. 01. 2015

Dostali jste pod stromeček chytrý telefon nebo tablet? Určitě se vám bude hodit některá z jednoduchých aplikací, které vám pomohou jíst zdravěji, cvičit a lépe se starat o svou tělesnou schránku. Přečtěte si naše tipy, jak díky mobilním aplikacím líp dodržet nejčastější novoroční předsevzetí. 

NutriAtlas.cz

Mezi jedno z nejčastějších novoročních předsevzetí patří to, že budeme jíst zdravěji. Aplikace NutriAtlas.cz vám v tom může pomoct tím, že díky ní přesně zjistíte, jaké přídatné látky (lidově zvané éčka) se vyskytují v potravinách, které kupujete, a jaké zdravotní potíže mohou být s jejich konzumací spojeny. Stačí naskenovat čárový kód z obalu a hned víte, co daná potravina obsahuje. Aplikace Nutriatlas je zdarma a je k dispozici pro Android i Apple.

7 Minute Workout

Mezi další časté novoroční předsevzetí patří to, že budeme pravidelně cvičit. Řada lidí ale brzy zjistí, že na cvičení nemá tolik času, kolik by si představovali, a proto je po pár dnech nebo týdnech s pravidelnou fyzickou aktivitou konec. Aplikace 7 Minute Workout je ideální přesně pro ty, kdo chtějí každý den cvičit, ale nemají moc času. Aplikace vám každý den nabídne sestavu složenou z různých posilovacích cviků. U každého je napsán počet opakování a čas, který vám cvik zabere. Skutečně se vejdete do sedmi minut, a pokud vydržíte cvičit každý den, brzy uvidíte výsledky.

Calorie Counter - MyFitnessPal

Jedna z nejstahovanějších aplikací v roce 2014 pro operační systém Android. Počítá kalorie a díky obrovské databázi potravin se vám nestane, že byste nějaké jídlo v seznamu nenašli. Ti, kdo se s chytrým telefonem teprve učí zacházet, ocení jednoduché ovládání.

Sleep Cycle alarm clock

Hodláte v novém roce dřív vstávat, abyste ráno stihli to, na co jindy přes den nemáte čas? Třeba jít si zacvičit nebo zaběhat? Ztroskotá vaše předsevzetí vždycky na tom, že se vám ráno nechce z postele? Pak by vám tahle aplikace mohla pomoci. Umí totiž poznat, v jaké fázi spánku se zrovna nacházíte, a vzbudí vás tehdy, když pro vás bude probuzení nejsnazší, a proto i nejpříjemnější. O tom, že se vstáváním má problém řada lidí, svědčí to, že Sleep Cycle Alarm Clock patří k nejúspěšnějším aplikacím roku 2014. 

Čtěte také
Partneři

AeskuLab-sam

doctorum